Maty klejące

„Mata rozłożona w wejściu do pomieszczenia stanowi efektywną barierę dla zanieczyszczeń.”
- K. Masłowska, J. Malczewska LABportal.pl 16.01.2015: Dobra praktyka mikrobiologiczna w laboratorium wytwórni farmaceutycznej.W obliczu rosnących wymagań jakościowych dla produktów z branży farmaceutycznej, spożywczej, elektronicznej i motoryzacyjnej, problem przenoszenia zanieczyszczeń pyłowych do strefy produkcyjnej stanowi coraz ważniejszą kwestię.
Rosnąca konkurencja w wielu sektorach przemysłu powoduje, że producenci nie mogą sobie pozwolić na występowanie nawet najmniejszych uchybień jakościowych. Aby im zapobiec, poszukują często skomplikowanych i wymyślnych rozwiązań, które nie zawsze przynoszą spodziewane skutki.
Tymczasem odpowiedź na ich potrzeby jest w zasięgu ręki!

Maty klejące Blaston to prosty w użyciu, a jednocześnie skuteczny sposób zapobiegania zanieczyszczeniom pyłowym.
Mata podłogowa składa się (w zależności od modelu) z 30 lub 60 zrywalnych arkuszy cienkiej folii polietylenowej o niskiej gęstości, wzmocnionej warstwą odpornych na nacisk włókien akrylowych. Każdy arkusz pokryty jest trwałym środkiem klejącym. W narożniku maty znajduje się numer warstwy, co umożliwia szybką identyfikację stopnia zużycia maty i zarządzanie materiałem.Mata klejąca stanowi znakomitą ochronę przed zanieczyszczeniami pochodzenia nieorganicznego oraz organicznego, przenoszonymi na obuwiu i kółkach wózków transportowych. Użycie maty klejącej Blaston zapewnia dokładne usuwanie i zatrzymywanie zanieczyszczeń, co znacznie zmniejsza ilość pyłów i innych drobnych cząstek nie tylko na podłodze, ale także w powietrzu. Dzięki temu ogranicza się ryzyko zanieczyszczenia produktu, lub materiału badanego w warunkach laboratoryjnych.

Miękka, elastyczna powierzchnia maty nieznacznie ugina się pod naciskiem, dostosowując się do faktury podeszwy oraz bieżnika kół, co zapewnia pełne przyleganie powierzchni stykających się z podłogą, a przez to odczepienie się od kół lub butów cząstek brudu, pyłów itd. Samoprzylepna spodnia powierzchnia maty zapewnia proste, stabilne mocowanie do podłoża, w dowolnie wybranym miejscu, oraz zapobiega niepożądanemu przesuwaniu się maty.

Maty nie trzeba czyścić, co zapobiega ryzyku rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń podczas sprzątania (mopy, szczotki, ścierki). Nowo zakupiona mata jest natychmiast gotowa do użycia – po zerwaniu folii ochronnej (a podczas użytkowania - każdego zabrudzonego arkusza) ukazuje się czysta warstwa.


Nieznaczna grubość maty umożliwia łatwe, bezpieczne poruszanie się oraz, co ważne - nie hamuje ruchu pieszego i kołowego. Szerokość produktu – 60 cm – umożliwia swobodne wykonanie przynajmniej 1 kroku, oraz gwarantuje pełen obrót każdego koła wózka transportowego o średnicy poniżej 20 cm, co odpowiada rozmiarom typowych laboratoryjnych i szpitalnych wózków transportowych. Rozmiar maty praktycznie uniemożliwia „obejście” strefy czyszczącej.


Dane techniczne:
Kolor:
Niebieski
Rozmiar: 60 x 120 cm
Ilość warstw w jednej macie: 30
Pakowanie: 10 (30-warstwowych) mat w pudełku.Maty klejące stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie wysokiego standardu higieny: w laboratoriach, wejściach do stref podwyższonej czystości (obszar linii technologicznych spełniających standardy braku zapylenia), na blokach operacyjnych, w sterylizatorniach, przemyśle farmaceutycznym, a także w śluzach, przebieralniach itp.

Dużą popularnością cieszą się także w przemyśle samochodowym. Maty klejące w lakierniach sprawdzają się tak znakomicie, że niektórzy lakiernicy umieszczają je nie tylko na podłodze, ale również na ścianach, dla uzyskania kompletnej ochrony przed kurzem i pyłem.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz ulotkę>>

© 2015 Blaston.